Книга Т. Водыкы «История повседневности. Киев. Начало ХХ века» посвящена истории жизни горожан Киева на переломном этапе между XIX и XX веками. Автор рассказывает обо всех изменениях, произошедших в городе начиная с конца XIX века, и о тех факторах, которые поспособствовали этим переменам. Эта книга – не просто описание событий той эпохи, через призму которых показано развитие нашего города, это занимательное повествование о том, как жили столичные жители в начале ХХ века. Автор знакомит нас с различными аспектами жизни киевского общества: с изменением топографии города, возникновением новых районов, открытием значимых предприятий (например, машиностроительный завод на Шохлявке, кондитерская фабрика "Валентин Ефимов" на Хлебной горе и др.), рабочей промышленностью, торгово-рыночной деятельностью, формированием киевских династий предпринимателей, правлением городом и политикой в целом. В рассказе много интересных фактов, которые дадут вам полное представление о жизни того времени.
Электронная Книга «Iсторiя повсякдення. Київ. Початок ХХ століття» написана автором Татьяна Водотыка в 2020 году.
Минимальный возраст читателя: 16
Язык: Украинский
Описание книги от Татьяна Водотыка
Ця книжка охоплює трохи більше ніж півтора десятка років на зламі ХІХ – ХХ століть. Це час надзвичайних змін у Києві – територіальних, інфраструктурних, економічних, соціальних. У цей час Київ був імперським містом, але все ж зберігав символічне значення як історичний центр і для українців, які саме почали усвідомлювати себе нацією, і для імперії, яка приміряла на себе шати наступниці Русі.
Описані в книжці невидимі процеси показують, як змінювалася видима київська реальність – від топографії до зовнішнього виду вулиць. Як розросталося місто й формувалися нові його райони. Як засновувались і працювали знакові підприємства міста, такі як машинобудівний завод «Гретер і Криванек» на Шулявці (колишній завод «Більшовик»), кондитерська фабрика «Валентин Єфімов» (нині – фабрика концерну «Рошен»), витворювалися нові галузі міської економіки. Як приїздили в Київ і навіщо – на роботу, розважитися чи відвідати церкви. Хто і як керував містом і забудовував його прибутковими будинками та чи не була ця забудова хижацькою, чи ефективним було урядування.
У цій книжці показано місто і людей на його тлі, які користувалися з його принад, вигод і водночас творили їх своєю працею, талантом, самою своєю присутністю. Врешті, показано Київ напередодні не так Першої світової війни, як революції 1917–1921 рр., національно-визвольних змагань за українську державність.
В формате PDF A4 сохранен издательский макет.