Книга "Соловецький етап. Антологія" посвящена последнему этапу истории Соловецкого лагеря в 1937 году, от Соловков до места расстрела в Карелии под названием Сандармох. В этот период были расстреляны многие украинские интеллектуалы, в том числе несколько десятков ученых и писателей, таких как Валерьян Пидмогильный, Николай Зеров, Павел Филиппович, Мирослав Ирчан, Валерьян и Клим Полищуки, Алекс Слесаренко, Григорий Эпик, Юлиан Шпол, Василий Штангей, Марк Вороный, Михаил Лозинский, Леся Курбас и многие другие. В течение пяти дней - с 27 октября по 1-4 ноября, было убито 1111 заключенных. Книга рассказывает о жизни в Соловецком лагере и описывает трагические события того периода.
Электронная Книга «Соловецький етап. Антологія» написана автором Антология в 2018 году.
Минимальный возраст читателя: 12
Язык: Украинский
Серии: Великий науковий проект
Описание книги от Антология
Горезвісна Соловецька каторга прийняла до себе майже всіх представників народів СРСР і навіть Європи й Америки. Можна вважати, що совєтська табірна система почалася, коли 13 жовтня 1923 року було створено Соловецький табір особливого призначення з двома пересильно-розподільчими пунктами у Архангельську та Кемі. Каторга проіснувала до 2 листопада 1939 р.
«Соловецькі табори – країна мук і відчаю. Переважну більшість з тих, хто туди потрапляв, чекала загибель. У запліснявілих мурах монастиря, де колись ченці кадили фіміам покори Всевишньому, тепер фабрикували романтичну брехню про любов-ненависть і царство Боже на землі», – писав письменник І. Гришин-Грищук, який пережив сибірські табори.
Ця антологія присвячується тому останньому етапу 1937-го року з Соловків до урочища Сандармох у Карелії, де було вистріляно цвіт української інтелігенції, а серед них кілька десятків науковців та біля трьох десятків письменників – Валер’яна Підмогильного, Миколу Зерова, Павла Филиповича, Мирослава Ірчана, Валер’яна і Клима Поліщуків, Олексу Слісаренка, Григорія Епіка, Юліана Шпола, Василя Штангея, Марка Вороного, Михайла Лозинського, Леся Курбаса та багатьох інших… Протягом п’яти днів – 27 жовтня і 1—4 листопада – було убито 1111 в’язнів.
Минуло 80 років від цієї дати.