Книга "Невеселе житье" группы авторов является настоящим летописью жизни украинского писателя Остапа Вишни, который провел сталинскую десятилетку в концлагере. Автор Сергей Гальченко собрал и опубликовал документы следственного дела за 1930-е годы, а также комплекс архивных материалов из двухтомной файл-формулы на Остапа Витвию, включающий в себя донесения более пятидесяти секретных агентов спецслужб. Благодаря этим материалам можно увидеть, как тяжело складывалась судьба популярнейшего в то время украинского юмориста и какие ужасы ему пришлось пережить. Основа книги состоит из его переписки с родными и друзьями, записей в лагерном дневнике, литературных произведений, а так же обвинений со стороны партийных чиновников. Данная книга станет своеобразным мостиком в историю угнетения и борьбы талантливых писателей сталинской эпохи.
Электронная Книга «Остап Вишня. Невеселе життя» написана автором Группа авторов в 2020 году.
Минимальный возраст читателя: 16
Язык: Русский
Серии: Великий науковий проект
ISBN: 978-966-03-8087-5, 978-966-03-9121-5
Описание книги от Группа авторов
Ця книга – справжній літопис невеселого життя найпопулярнішого й донині в Україні гумориста Остапа Вишні (1889–1956), який відбував сталінську «десятирічку» в концтаборах. Її упорядник, автор вступної статті й приміток, відомий літературознавець і архівіст Сергій Гальченко ще в 1989 році обстежив архіви Ухтпечлагу тодішньої Комі АРСР і зібрав матеріали, які вперше друкуються в такому повному обсязі.
Основою праці стали документи слідчої справи за 1933–1934 роки та комплекс архівних матеріалів із двотомної справи-формуляра на Остапа Вишню, в якій зібрані донесення понад півсотні секретних агентів спецорганів за 1922–1955 роки. В процесі слідства, яке велося методами фізичного і психологічного натиску, Остап Вишня визнав «провину»: нібито він мав особисто вбити партійного лідера республіки П. П. Постишева, за що був покараний десятирічним ув’язненням у таборах особливого режиму.
У книзі в хронологічній послідовності подаються записи із унікального документа тієї епохи – табірного щоденника Остапа Вишні – та його листи із концтаборів, де довелося перебувати письменнику. Це своєрідні шедеври літературної творчості, часто наповнені не традиційним українським, а чорним гумором страждальця-гумориста.
Публікуються і деякі літературні твори Остапа Вишні, які викликали шквал вульгарно-соціологічної критики із звинуваченнями письменника у буржуазному націоналізмі й навіть у фашизмі, а також листи та спогади його рідних і тих людей, з якими гуморист сидів в одній камері чи перебував в одному концтаборі.
Ця книга, що творилася упродовж тридцяти років, є свідченням боротьби системи із митцями, найталановитіші з яких зазнавали репресій і знищення.