Oto opis książki "Na Saskiej Kępie" w moim własnym przekładzie:
To wyjątkowa okazja, by wyruszyć statkiem na warszawską Saską Kępę z końca XIX wieku, w towarzystwie pięknej i zamożnej panny Mani, jej ojca Radcy i matki Radczyni, bladego kuzyna Adolfa oraz oddanego, choć płochego wielbiciela Karola. Jeśli zaś wycieczka po Wiśle się znudzi, można oderwać się od towarzystwa wraz z uczonym Adolfem i poszukać jego przyjaciela w bardziej rozrywkowej części Saskiej Kępy (lub, jak głosi tablica ustawiona przez władze gminne, wsi Saska Kępa).
W tej historii będzie wiele zagubień i poszukiwań, turniejów i konkursów, a wszystko to w urokliwych okolicznościach przyrody i przyprawione sporą dawką humoru.
Bolesław Prus (właściwie Aleksander Głowacki) był świetnym obserwatorem, co znalazło odzwierciedlenie w jego twórczości – nikt tak jak on nie opisywał nastrojów i mechanizmów społecznych. Współpracował z wieloma gazetami, m.in. "Niwa" i "Tygodnik Ilustrowany", a ukazujące się w "Kurierze Warszawskim" opisy życia miasta "Kroniki" cieszyły się dużą popularnością. Brał udział w licznych inicjatywach społecznych i oświatowych.
Bolesław Прус, "На Саской Кепю Автора" В этой книге, единственная в своем роде возможность отправится в путешествие на Варшавскую Саскую Кепю конца 19 века в компании красивой и обольстительной дочери Маню Шаманы, ее отца, адвоката Радецкого, ее матери, Радецкой, бледного кузена Адольфа и преданного, хотя и трусливого воздыхателя Кароля. Если же водная прогулка утомит их, они могут покинуть общество вместе с ученым Адольфом и поискать его друга в более развлекательной стороне Саской Кепи (или, как гласит табличка, установленная местными властями, общины Саская Кепа). В этой истории будет много заблуждений и поисков, споров и состязаний, и это все в восхитительной обстановке природы, увенчанное приятной дозой юмора. Болеслав Прас (он же Александр деловак) был хорошим наблюдателем, что нашло отражение в его творчестве - никто так хорошо не описывал настроение и механизма общества как он. Он сотрудничал со многими газетами, например, "Нива" и "Илюстрированный еженедельник". Описывающие жизнь города "Хроники" пользовались большим успехом. Он принимал активное участие в множестве общественных и образовательных начинании.
Электронная Книга «Na Saskiej Kępie» написана автором Болеслав Прус в году.
Минимальный возраст читателя: 0
Язык: Польский
Описание книги от Болеслав Прус
Jedyna w swoim rodzaju szansa by wyruszyć statkiem na warszawską Saską Kępę końca XIX-wieku, w towarzystwie pięknej i posażnej panny Mani, jej ojca, Radcy, i matki, Radczyni, bladego kuzyna Adolfa i oddanego, acz płochliwego adoratora Karola.Jeśli zaś wycieczka nawodna się znudzi, można odłączyć się od towarzystwa wraz z uczonym Adolfem i poszukać jego przyjaciela w bardziej rozrywkowej części Saskiej Kępy (lub, jak głosi tablica ustawiona przez władze gminne, wsi Saska Kempa).Wiele w tej historii będzie gubienia się i szukania, szranków i konkurów, a wszystko to w uroczych okolicznościach przyrody i okraszone niebagatelną dawką humoru.Bolesław Prus (właściwie Aleksander Głowacki) był świetnym obserwatorem, co znalazło odzwierciedlenie w jego twórczości – nikt tak jak on nie opisywał nastrojów i mechanizmów społecznych. Współpracował z wieloma gazetami, m.in. „Niwą” i „Tygodnikiem Ilustrowanym”, a ukazujące się w „Kurierze Warszawskim”, opisujące życie miasta, „Kroniki” cieszyły się dużą popularnością. Brał udział w licznych inicjatywach społecznych i oświatowych.