"Hіхто не реве як aємля повнa" автор Панаса Мірного заповітує коли не відоме, ось короткий опис про неї:
Пана Мирный вошёл в историю украинской литературы как прозаикновиток, мастер психологической прозы. Его роман "Говори, aемля, голыми словами!" стал первым крестьянским эпосом, охватывающий события от Екатерининских времён до отмены крепостного права в 1661 году. Главный герой Чіпки Вареник - крестьянский бунтарь, неутомимый искатель правды, который, в конце концов, вышел на дорогу борьбы и стал "пропажей силой". Если в литературе романтизма украинских Робин Гудов типа Бесса Устим Кармелюк охотно возвёл на пьедестал, то Чипика - это альтернатива Robin Hood. Роман отрицает возможность кровавых способов утверждения истины и может быть поставлен в ряд с такими произведениями, как "Преступление и наказание" и "Бесы" Ф. Достоевского. В романе "Рома" изображена трагическая судьба бедной деревенской девушки Христа. Нужды и преследования местных богачей гнал Христя из родного села на заработки в город. Но и там она не нашла счастья - снова насилие, ложь и насилие, что причиняют ей страдания и толкают в пропасть...
Электронная Книга «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» написана автором Панас Мирний в 1872, 1883 году.
Минимальный возраст читателя: 16
Язык: Украинский
Серии: Шкільна бібліотека української та світової літератури
ISBN: 978-966-03-8809-3
Описание книги от Панас Мирний
Панас Мирний (справжнє ім’я – Опанас Якович Рудченко, 1848–1920) увійшов в історію української літератури як прозаїкноватор, майстер психологічної прози. Його роман «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» став першою селянською епопеєю, яка охоплює події від катерининських часів до скасування кріпацтва в 1861 році. Головний герой Чіпка Вареник – селянин-бунтар, невтомний шукач правди, який зрештою зійшов на криву стежку боротьби і став «пропащою силою». Якщо в літературі романтизму українських Робін Гудів типу Гаркуші й Устима Кармелюка залюбки зводили на п’єдестал, то Чіпка – це альтернатива Робінам Гудам. Роман заперечував можливість кривавих способів утвердження правди і може бути поставлений в один ряд із такими творами, як «Злочин і кара» та «Біси» Ф. Достоєвського.
У романі «Повія» зображено трагічну долю бідної селянської дівчини Христі. Нужда та переслідування місцевих багатіїв женуть Христю з рідного села на заробітки в місто. Але й там вона не знаходить щастя – знову насильство, підлість, брехня, що завдають їй страждань і штовхають у прірву…