"Лемки и лемковские группы украинцев с Карпат" - научно-публицистическая работа, подготовленная опытными учеными известного по всему миру академического Института этнологии Национальной академии наук Украины под руководством академика Национальной академии наукУкраины и профессора, доктора исторических наук Степана Павлюком. В этом монографическом исследовании представлена особенность бытия лемков, подробный анализ охватывает весь спектр их материальной традиционной культуры - народное зодчество, одежда, питание, основные и дополнительные занятия, промыслы и ремесла и т.д.
Электронная Книга «Етнографічні групи українців Карпат. Лемки» написана автором Коллектив авторов в 2020 году.
Минимальный возраст читателя: 12
Язык: Украинский
Серии: Великий науковий проект
Описание книги от Коллектив авторов
«Етнографічні групи українців Карпат. Лемки» – науково-публіцистична праця, підготовлена досвідченими вченими відомого у світі академічного Інституту народознавства НАН України під керівництвом академіка НАН України професора Степана Павлюка. У цьому монографічному дослідженні відображено своєрідність буття лемків, ґрунтовним аналізом охоплено увесь спектр їхньої матеріальної традиційної культури – народне зодчество, одяг, харчування, основні й допоміжні заняття, промисли та ремесла тощо, а також духовну культуру з її обрядово-звичаєвим багатством вірувань від язичництва до християнства, традиційні знання, фольклор та ін.
Лемки, як одна з найпомітніших етнографічних груп українців, заслуговують на безумовне всебічне вивчення історико-соціального буття та культурної традиційності. Саме лемкам випала особливо важка доля через політичну ситуацію: бути уярмленими упродовж кількох століть не тільки одним окупантом, але й перебувати одночасно у складі декількох чужих держав, але не скоритися, не втратити своєї української самобутності, зберігши при цьому моральну велич і силу духу національного самоусвідомлення у найскладніших історичних випробуваннях.
Лемків і Лемківщину слід розглядати не у загальноприйнятому руслі як українську діаспору, а як українське зарубіжжя, населення якого продовжує жити на своїй історичній батьківщині, але в політичних умовах іншої держави.
Видання розраховане на наукових гуманітаріїв, а також усіх тих, хто цікавиться культурним багатством українського народу.
У форматі PDF A4 збережено видавничий макет.