Книга "Брестська Унія. 1596" розповідає про події, які відбулися наприкінці XVI століття в Річі Посполитій. Під загрозою опинилася православна християнська віра, яка була цитаделлю самобутності української культури та нації. Тоді Річ Посполита, з підтримкою Ватикану, запропонувала проект злуки католицької та православної церков, який отримав назву Брестської (Берестейської) унії. Книга розповідає про те, як цей проект був реалізований у Бресті в 1596 році та як це вплинуло на подальшу історію України. Автори книги аналізують наслідки унії для української церковної та політичної історії, а також для культурного розвитку українського народу. Книга є важливим джерелом інформації для тих, хто цікавиться історією України та релігійних процесів у Європі наприкінці XVI століття.
Помимо политической элиты, деятелей науки и искусства, у украинцев оставалась еще одна цитадель, которая стояла на страже самобытности нашей культуры и ревностно охраняла целостность украинской нации. Такой цитаделью была православная христианская вера. Она, в целом не слишком отличаясь от канонов католической церкви, несла в себе ту искру, которая не давала погаснуть костру культурного своеобразия украинцев. Поддерживала в них желание остаться независимыми и не раствориться в бурном океане тотального ополячивания. И именно этот, последний оплот украинства, оказался под угрозой в конце XVI века, когда Речь Посполитая, направляемая рукой Ватикана, обнародовала проект союза католической и православной церквей, который был реализован в 1596 году в Бресте и получил название Брестской унии.
Электронная Книга «Брестська Унія. 1596» написана автором Юрий Сорока в 2010 году.
Минимальный возраст читателя: 0
Язык: Украинский
Серии: Знамениті події історії України
Описание книги от Юрий Сорока
Окрім політичної еліти, діячів науки й мистецтва, залишалася в українців ще одна цитадель, яка стояла на сторожі самобутності нашої культури й зірко охороняла цілісність української нації. Такою цитаделлю була православна християнська віра. Вона, в цілому не надто відрізняючись від канонів католицької церкви, несла в собі ту іскру, що не давала згаснути багаттю культурної самобутності українців. Підтримувала в них бажання залишитись незалежними і не розчинитися в бурхливому океані тотального сполячення. І саме цей, останній оплот українства опинився під загрозою наприкінці XVI сторіччя, коли Річ Посполита, спрямована рукою Ватикану, оприлюднила проект злуки католицької і православної церков, який був реалізований 1596 року у Бресті й отримав назву Брестської (Берестейської) унії.